Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
Öksürüğe  Kara Turp Ve Bal

Öksürüğe  Kara Turp Ve Bal
Öksürüğe  kara turp ve bal, Kış aylarında nezle, grip gibi soğuk algınlığına karşı yapılabilecek turp ve bal ile oluşan öksürük gibi rahatsızlıkların giderilmesi sağlanır. Bu ikili sürekli öksürüklerde ve kuru öksürüklerde şifa kaynağı olarak kullanılır. Turpta bulunan antibiyotik özelliği sebebiyle vücutta bulunan enfeksiyonlara karşı savunma amaçlı kullanılır. Bu karışımın kış aylarında sık sık kullanılması gerekir. Kanı temizleme özelliği bulunan bu bitkinin faydaları saymakla bitmez. Siyah turp ile oluşturulacak kür sık sık uygulandığı zaman vücutta bulunan enfeksiyon ve gribal öksürük gibi problemlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Siyah turpun faydaları
Siyah turp bağışıklık sistemini güçlendiren; soğuk algınlığı, öksürük, bademcik iltihabı gibi hastalıklarda tedavi amaçlı kullanılır.
Ayrıca kansere karşı koruyucu etkisine sahip olduğundan dolayı kanda bulunan zehirli maddeleri temizler ve idrar söktürür.
Bu bitki romatizmal hastalıklara, kalp ve damar sertliğine oldukça faydalı bir bitkidir.
İçerisinde bulundurduğu ısıtıcı özelliğinden dolayı özellikle de boğaz hastalıklarında oldukça etkili bir tedavi şekli olarak kullanılırken; öksürük gibi problemlerde büyük faydalar sağlar.
Turp içerisinde bulundurduğu maddeler sebebiyle astım hastalarının solunumunu düzenleyici etkiye sahiptir.
Turp bitkisi tüketildiğinde diş etlerinde bulunan kanamaları giderir ve diş etlerini güçlendirerek geri çekilme gibi olayları engeller.
İçerisinde bulunan faydalı vitamin ve mineraller dolayısıyla sık sık sofralarda bulundurulması gereken gıdalar arasında yer alır.

Siyah turpun öksürüğe karşı oldukça faydası vardır. Boğazda bulunan enfeksiyonların giderilmesinde ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi etkisinden dolayı kullanıldığı zaman vücutta olan bakteri ve enfeksiyonları yok etmesi sebebiyle tedavi amaçlı kullanılır.

Öksürüğe karşı yapılacak turp kürü
Bu yapacağımız uygulama oldukça faydalı olup, yeterli sürede uygulandığı zaman oldukça büyük şifa kaynağı olarak kullanılır. Yapacağımız bu kür için gerekli olan malzemelerimiz şöyledir:
1 adet büyük boy kara turp
1 tatlı kaşığı bal
Öncelikli olarak yapacağımız bu yöntem sayesinde elde edeceğimiz turpun suyu ile vücutta bulunan kuru öksürük ve grip gibi salgınlardan kurtulmuş oluruz. Bu işlem için turpun kapağını keserek içini bıçak yardımıyla veya kaşık yardımıyla oymak gerekir. Oyduğumuz turpun parçalarını atmayarak salata gibi gıdaların içerisinde değerlendirebiliriz. Siyah turpu oyduktan sonra içerisine bir tatlı kaşığı bal koyarız. Bal yoksa içerisine toz şeker koyarak kestiğimiz turpun kapağını üzerine kapatarak; bir gün bekletiriz. Bir gün sonra turpun suyu çıkınca suyunu alarak öksürük olan kişinin içmesi sağlanır. Öksürüğü olan kişinin öksürüğünün azaltılması sağlanır. Yaptığımız turpun suyunu aldıktan sonra turpun içerisine tekrar bal koyarak ertesi gün tekrar suyunun çıkmasını sağlarız. Bir turpa iki sefer bu uygulama yaparak kullanabilir. Bu yapacağımız işlemi yedi gün boyunca tekrarlayarak uyguladığımız takdirde öksürük olan kişinin öksürüğünde azalmalar gözlenir. Ancak sürekli tekrar eden öksürük için doktor kontrolü gerekir.

BİLGİLER
tarafından 21 Mart 2018 - 00:05 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 1.235 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri
Yüz Şekline Göre Kısa Saç Mode..

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni Örgü Örnekleri
Yeni Örgü Örnekleri

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

2018 Bayan Örgü Modelleri
2018 Bayan Örgü Modelleri

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

2018 Bayan Örgü Modelleri
2018 Bayan Örgü Modelleri

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Birleştirme Teknikleri
Örgü Birleştirme Teknikleri

Örgü Birleştirme Teknikleri Hırka ve yelek gibi el işlerinin yapımında örgü... [Devamı]

Örgü Teknikleri
Örgü Teknikleri

#gallery-5 { margin: auto; } #gallery-5 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni El Örgüsü Şal Örnekleri Modelleri(110)
Yeni El Örgüsü Şal Örnekleri M..

#gallery-7 { margin: auto; } #gallery-7 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Bayan Kısa Saç Modelleri(2018-2019)
Bayan Kısa Saç Modelleri(2018-..

Sevgili Kadinlarinsesi.com ziyaretçileri kısa saç modelleri  ve kısa saç kesimleri, kusursuz makyaj... [Devamı]

Resim Galerisi