Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
ETİKET LEKESİ NASIL TEMİZLENİR?

etiket lekesi nasil-temizlenir
Etiket izi nasıl temizlenir?
Yapıştırıldıkları yerde uzun süre kalan etiketlerden bazılarını çıkartmak oldukça zordur. Etiketin kimyasalı yapıştığı yüzey ile adeta bütünleşir ve elinizle etiketi çıkartmaya çalıştığınızda yüzeyde iz ve leke bırakabilir. Etiket çıkartma tekniklerini bilmeniz durumunda ise bu işlemi çok kısa sürede iz bırakmadan yapabilirsiniz. İşte yapıştığı yüzeye göre etiket izi temizleme yöntemleri.
MUTFAK EŞYALARI ÜZERİNDEKİ ETİKETLERİ TEMİZLEME:
Yeni aldığımız mutfak eşyalarında fiyat ve ürün etiketleri iyi temizlenmediği takdirde üzerine toz yapışarak kirli bir görüntü oluşturur. Temizlemeden bulaşık makinesinde yıkandığı takdirde etiketler sıcak suda çözünerek makinenin filtresini tıkayabilir. Ayrıca yapıştırıcı malzeme diğer eşyalara bulaşıp bulanık, lekeli görüntü bırakabilir.
Etiketin üzerine sıvı yağ ya da zeytinyağı sürüp bekletin. Yumuşadıktan sonra etiketi çıkarın. Kağıt kalıntıları kaldıysa buz ile dondurarak kazıyın. Yapışkanlı kısım tam olarak temizlenmediyse sıcak su dolu kase içinde bekletin ve kalan kısmı kazıyarak çıkarın. Bu yöntemle etiket izlerinden tamamen kurtulabilirsiniz.
Diğer yöntem ise etiketli bölgeyi kolonyalı pamuk ile temizlemek, fakat bu renkli ve özellikle el yapımı eşyalara zarar vereceğinden ilk yöntem ile temizlemenizi öneririz. Kolonya ancak cam eşyalar üzerinde etkili olabilir.
MOBİLYA ÜZERİNDEKİ ETİKETLERİ TEMİZLEME:
Temizlemeye başlamadan önce etiketin olduğu alanı saç kurutma makinesi ile ısıtın. Aynı işlemi buharlı ütüyü mobilyaya değdirmeden buharını tutarak da yapabilirsiniz. Bu şekilde etiketi ısıtmak kolay temizlenmesini sağlayacaktır. Daha sonra etiketi tırnaklarınızla ya da kesici olmayan bir cisimle kazıyabilirsiniz. Son olarak sıcak suya batırılmış bez ile kalıntıları temizleyin.
Mobilya ya da sert cisim üzerinden etiket izlerini çıkarmanın diğer yolu ise silgi kullanmaktır. Standart beyaz bir silgi ile etiketleri çıkıncaya kadar sildiğinizde temizlendiğini göreceksiniz.
BEYAZ EŞYA ETİKETLERİNİ TEMİZLEME:
Beyaz eşya aldığınızda beklemeden etiketlerini çıkarırsanız daha kolay temizlenecektir. Fakat çoğu zaman bir süre o şekilde kullandıktan sonra etiketlerini çıkarırız. Buzdolabı ya da çamaşır makinesi gibi eşyaların üzerinden etiketleri çıkarmak bekletildiği takdirde oldukça zorlaşır. Etiketi çıkardığımızda altında kağıt ya da yapışkanlı kısmı kalır. Bunun üzerine toz ya da kir yapıştığında kötü bir görüntü oluşturur.
Beyaz eşya etiketini temizlemek için etiketin üstünü ıslak bez ile ıslatın. Saç kurutma makinesi ya da ütü buharı tutarak yumuşamasını sağlayın. Yumuşayan kısımları boyaya zarar vermeden kazıyın. Etiket yüzeyleri büyük olduğu için ısıtma işlemini çıkana kadar tekrarlamanız gerekir.
BİLGİSAYARLARDAKİ ETİKETLERİ TEMİZLEME:
Bilgisayara saç kurutma makinesi ya da ütü buharı tutmak zarar verebilir. Bilgisayar üzerindeki etiketleri temizlemenin en iyi yolu ekran temizleme solüsyonu kullanmaktır. Mikrofiber beze sıktığınız solüsyon ile etiketi temizleyebilirsiniz.
Bu yöntemlerin dışında yapı marketlerden temin edebileceğiniz yapışkan ve etiket lekesi temizleyicileri ile de etiketleri temizleyebilirsiniz.(NETTEN ALINTIDIR)

BİLGİLER
tarafından 13 Nisan 2015 - 12:17 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 806 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

En Çok Görüntülenenler
Yüz Şekline Göre Kısa Saç Modelleri
Yüz Şekline Göre Kısa Saç Mode..

#gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Yeni Örgü Örnekleri
Yeni Örgü Örnekleri

#gallery-2 { margin: auto; } #gallery-2 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

2018 Bayan Örgü Modelleri
2018 Bayan Örgü Modelleri

#gallery-3 { margin: auto; } #gallery-3 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

2018 Bayan Örgü Modelleri
2018 Bayan Örgü Modelleri

#gallery-4 { margin: auto; } #gallery-4 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Bayan Trend Kısa Saç Kesim Modelleri
Bayan Trend Kısa Saç Kesim Mod..

#gallery-5 { margin: auto; } #gallery-5 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Örgü Birleştirme Teknikleri
Örgü Birleştirme Teknikleri

Örgü Birleştirme Teknikleri Hırka ve yelek gibi el işlerinin yapımında örgü... [Devamı]

Yeni El Örgüsü Şal Örnekleri Modelleri(110)
Yeni El Örgüsü Şal Örnekleri M..

#gallery-6 { margin: auto; } #gallery-6 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

TIĞ İŞİ BATTANİYE VE YATAK ÖRTÜSÜ MODELLERİ
TIĞ İŞİ BATTANİYE VE YATAK ÖRT..

#gallery-7 { margin: auto; } #gallery-7 .gallery-item { float: left; margin-top:... [Devamı]

Resim Galerisi